update Dáta aktualizované: 1. 7. 2026 Čo sa zmenilo?

arrow_back Späť na výsledky
ATC: N02BF02 CZ Typ: 3G

Preato 75 mg tablety

science Látka: Pregabalín medication_liquid Sila: 75 mg package_2 Balenie: 56 tbl
Doplatok pacienta 0,00 € (0,00 € / tbl)
Poisťovňa hradí 5,91 €
Ceny platné od: 1.7.2026
warning

Indikačné obmedzenie

ind.obm.

medical_services

Preskripčné obmedzenie

NEU

info

Dôležité: Uvedené obmedzenia sú oficiálnymi textami, ktoré určuje MZ SR. O preskripcii lieku a vhodnosti alternatívy rozhoduje výlučne váš lekár na základe vášho zdravotného stavu.

show_chart

Vývoj doplatku

Doplatok od 1/2026 zostal nezmenený.

Mesiac Doplatok Zmena
1/2026 0,00 €
2/2026 0,00 € bez zmeny
4/2026 0,00 € bez zmeny
5/2026 0,00 € bez zmeny
6/2026 0,00 € bez zmeny
7/2026 0,00 € bez zmeny

verified Preato 75 mg tablety je najlacnejšou možnosťou vo svojej skupine.

Alternatívy s rovnakou silou (75 mg)

ŠÚKL: 0893C Rovnaký doplatok

Siranalen 75 mg tvrdé kapsuly

cps dur 84x75 mg (blis.PVC/PVDC/Al)

Doplatok 0,00 €
arrow_forward
ŠÚKL: 9439E Rovnaký doplatok

Pregabalin Medreg 75 mg

cps dur 56x75 mg (blis.PVC-PVDC/Al)

Doplatok 0,00 €
arrow_forward
ŠÚKL: 5952C Rovnaký doplatok

Pregabalin STADA Arzneimittel 75 mg

cps dur 56x75 mg (blis.Al/PVC)

Doplatok 0,00 €
arrow_forward
ŠÚKL: 5622B Rovnaký doplatok

Pregamid 75 mg tvrdé kapsuly

cps dur 60x75 mg (blis.PVC/Al)

Doplatok 0,00 €
arrow_forward
ŠÚKL: 5406B Rovnaký doplatok

Pregabalin Viatris 75 mg tvrdé kapsuly

cps dur 56x75 mg (blis.PVC/PVDC/Al)

Doplatok 0,00 €
arrow_forward
ŠÚKL: 3860B Rovnaký doplatok

Pragiola 75 mg tvrdé kapsuly

cps dur 90x75 mg (blis.PVC/PVDC/Al)

Doplatok 0,00 €
arrow_forward
ŠÚKL: 1607E Rovnaký doplatok

Pregabalin Reddy 75 mg tvrdé kapsuly

cps dur 56x75 mg (blis.PVC/PVDC/Al)

Doplatok 0,01 € 0,00 € / cps
arrow_forward
ŠÚKL: 4594B Rovnaký doplatok

Pregabalin Sandoz 75 mg tvrdé kapsuly

cps dur 56x1x75 mg (blis.PVC/PVDC/Al-perf.)

Doplatok 0,01 € 0,00 € / cps
arrow_forward
ŠÚKL: 5342B Rovnaký doplatok

Pregabalin Zentiva 75 mg tvrdé kapsuly

cps dur 56x75 mg (blis.PVC/Al)

Doplatok 0,01 € 0,00 € / cps
arrow_forward
ŠÚKL: 1610E trending_up Doplatíte o +0,02 €

Pregabalin Reddy 75 mg tvrdé kapsuly

cps dur 84x75 mg (blis.PVC/PVDC/Al)

Doplatok 0,02 € 0,00 € / cps
arrow_forward
ŠÚKL: 0892C trending_up Doplatíte o +0,24 €

Siranalen 75 mg tvrdé kapsuly

cps dur 56x75 mg (blis.PVC/PVDC/Al)

Doplatok 0,24 € 0,00 € / cps
arrow_forward
ŠÚKL: 7556C trending_up Doplatíte o +0,27 €

Naxalgan 75 mg

cps dur 60x75 mg (blis.Al/PVC/PE/PVDC)

Doplatok 0,27 € 0,00 € / cps
arrow_forward

Ostatné alternatívy (iná sila / balenie)

ŠÚKL: 9449E Rovnaký doplatok

Pregabalin Medreg 150 mg

cps dur 56x150 mg (blis.PVC-PVDC/Al)

Doplatok 0,00 €
arrow_forward
ŠÚKL: 5962C Rovnaký doplatok

Pregabalin STADA Arzneimittel 150 mg

cps dur 56x150 mg (blis.Al/PVC)

Doplatok 0,00 €
arrow_forward
ŠÚKL: 5638B Rovnaký doplatok

Pregamid 150 mg tvrdé kapsuly

cps dur 60x150 mg (blis.PVC/Al)

Doplatok 0,00 €
arrow_forward
ŠÚKL: 5418B Rovnaký doplatok

Pregabalin Viatris 150 mg tvrdé kapsuly

cps dur 56x150 mg (blis.PVC/PVDC/Al)

Doplatok 0,00 €
arrow_forward
ŠÚKL: 4031B Rovnaký doplatok

Pragiola 150 mg tvrdé kapsuly

cps dur 90x150 mg (blis.PVC/PVDC/Al)

Doplatok 0,00 €
arrow_forward
ŠÚKL: 3428D Rovnaký doplatok

Preato 150 mg tablety

tbl 56x150 mg (blis.OPA/PVC/Al//Al)

Doplatok 0,00 €
arrow_forward
ŠÚKL: 0907C Rovnaký doplatok

Siranalen 150 mg tvrdé kapsuly

cps dur 84x150 mg (blis.PVC/PVDC/Al)

Doplatok 0,00 €
arrow_forward
ŠÚKL: 1638E Rovnaký doplatok

Pregabalin Reddy 150 mg tvrdé kapsuly

cps dur 84x150 mg (blis.PVC/PVDC/Al)

Doplatok 0,00 €
arrow_forward
ŠÚKL: 3455D Rovnaký doplatok

Preato 300 mg tablety

tbl 56x300 mg (blis.OPA/PVC/Al//Al)

Doplatok 0,00 €
arrow_forward
ŠÚKL: 4625B Rovnaký doplatok

Pregabalin Sandoz 150 mg tvrdé kapsuly

cps dur 56x1x150 mg (blis.PVC/PVDC/Al-perf.)

Doplatok 0,01 € 0,00 € / cps
arrow_forward
ŠÚKL: 1635E Rovnaký doplatok

Pregabalin Reddy 150 mg tvrdé kapsuly

cps dur 56x150 mg (blis.PVC/PVDC/Al)

Doplatok 0,01 € 0,00 € / cps
arrow_forward
ŠÚKL: 5348B Rovnaký doplatok

Pregabalin Zentiva 150 mg tvrdé kapsuly

cps dur 56x150 mg (blis.PVC/Al)

Doplatok 0,01 € 0,00 € / cps
arrow_forward
ŠÚKL: 0906C trending_up Doplatíte o +0,39 €

Siranalen 150 mg tvrdé kapsuly

cps dur 56x150 mg (blis.PVC/PVDC/Al)

Doplatok 0,39 € 0,01 € / cps
arrow_forward
ŠÚKL: 7562C trending_up Doplatíte o +0,43 €

Naxalgan 150 mg

cps dur 60x150 mg (blis.Al/PVC/PE/PVDC)

Doplatok 0,43 € 0,01 € / cps
arrow_forward
ŠÚKL: 5357B trending_up Doplatíte o +0,80 €

Pregabalin Zentiva 300 mg tvrdé kapsuly

cps dur 56x300 mg (blis.PVC/Al)

Doplatok 0,80 € 0,01 € / cps
arrow_forward
ŠÚKL: 4652B trending_up Doplatíte o +0,80 €

Pregabalin Sandoz 300 mg tvrdé kapsuly

cps dur 56x1x300 mg (blis.PVC/PVDC/Al-perf.)

Doplatok 0,80 € 0,01 € / cps
arrow_forward
ŠÚKL: 5435B trending_up Doplatíte o +0,80 €

Pregabalin Viatris 300 mg tvrdé kapsuly

cps dur 56x300 mg (blis.PVC/PVDC/Al)

Doplatok 0,80 € 0,01 € / cps
arrow_forward
ŠÚKL: 5972C trending_up Doplatíte o +0,80 €

Pregabalin STADA Arzneimittel 300 mg

cps dur 56x300 mg (blis.Al/PVC)

Doplatok 0,80 € 0,01 € / cps
arrow_forward

Často kladené otázky k lieku Preato 75 mg tablety

Je Preato 75 mg tablety dostupný bez doplatku?

Áno, liek Preato 75 mg tablety je plne hradený zdravotnou poisťovňou a je dostupný bez doplatku pacienta.

Aké sú alternatívy k Preato 75 mg tablety?

K lieku Preato 75 mg tablety evidujeme 30 alternatív s rovnakou účinnou látkou (Pregabalín). Prechod na výhodnejšiu alternatívu konzultujte so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Čo znamená doplatok pacienta?

Doplatok pacienta je suma, ktorú doplácate v lekárni z vlastného vrecka. Zvyšok ceny lieku prepláca vaša zdravotná poisťovňa. Výška doplatku sa môže meniť podľa aktuálnej kategorizácie Ministerstva zdravotníctva SR.

Aká je najlacnejšia náhrada za Preato 75 mg tablety?

Najlacnejšou náhradou za Preato 75 mg tablety s rovnakou účinnou látkou je Siranalen 75 mg tvrdé kapsuly s doplatkom 0,00 €. Preato 75 mg tablety však už patrí medzi najlacnejšie možnosti vo svojej skupine.

Ceny a doplatky - Preato 75 mg tablety a alternatívy
Názov lieku Účinná látka Doplatok pacienta Hradí poisťovňa
Preato 75 mg tablety Pregabalín 0,00 € 5,91 €
Siranalen 75 mg tvrdé kapsuly Pregabalín 0,00 € 8,86 €
Pregabalin Medreg 150 mg Pregabalín 0,00 € 7,10 €
Pregabalin Medreg 75 mg Pregabalín 0,00 € 5,91 €
Pregabalin STADA Arzneimittel 150 mg Pregabalín 0,00 € 7,10 €
Pregabalin STADA Arzneimittel 75 mg Pregabalín 0,00 € 5,91 €
Pregamid 150 mg tvrdé kapsuly Pregabalín 0,00 € 7,62 €
Pregamid 75 mg tvrdé kapsuly Pregabalín 0,00 € 6,32 €
Pregabalin Viatris 150 mg tvrdé kapsuly Pregabalín 0,00 € 7,10 €
Pregabalin Viatris 75 mg tvrdé kapsuly Pregabalín 0,00 € 5,91 €
Pragiola 150 mg tvrdé kapsuly Pregabalín 0,00 € 11,42 €
Pragiola 75 mg tvrdé kapsuly Pregabalín 0,00 € 9,50 €
Preato 150 mg tablety Pregabalín 0,00 € 7,10 €
Siranalen 150 mg tvrdé kapsuly Pregabalín 0,00 € 10,66 €
Pregabalin Reddy 150 mg tvrdé kapsuly Pregabalín 0,00 € 10,66 €
Preato 300 mg tablety Pregabalín 0,00 € 14,22 €
Pregabalin Reddy 75 mg tvrdé kapsuly Pregabalín 0,01 € 5,91 €
Pregabalin Sandoz 75 mg tvrdé kapsuly Pregabalín 0,01 € 5,91 €
Pregabalin Sandoz 150 mg tvrdé kapsuly Pregabalín 0,01 € 7,11 €
Pregabalin Reddy 150 mg tvrdé kapsuly Pregabalín 0,01 € 7,11 €
Pregabalin Zentiva 75 mg tvrdé kapsuly Pregabalín 0,01 € 5,91 €
Pregabalin Zentiva 150 mg tvrdé kapsuly Pregabalín 0,01 € 7,11 €
Pregabalin Reddy 75 mg tvrdé kapsuly Pregabalín 0,02 € 8,86 €
Siranalen 75 mg tvrdé kapsuly Pregabalín 0,24 € 5,91 €
Naxalgan 75 mg Pregabalín 0,27 € 6,33 €
Siranalen 150 mg tvrdé kapsuly Pregabalín 0,39 € 7,11 €
Naxalgan 150 mg Pregabalín 0,43 € 7,62 €
Pregabalin Zentiva 300 mg tvrdé kapsuly Pregabalín 0,80 € 14,22 €
Pregabalin Sandoz 300 mg tvrdé kapsuly Pregabalín 0,80 € 14,22 €
Pregabalin Viatris 300 mg tvrdé kapsuly Pregabalín 0,80 € 14,22 €
Pregabalin STADA Arzneimittel 300 mg Pregabalín 0,80 € 14,22 €