update Dáta aktualizované: 1. 7. 2026 Čo sa zmenilo?

arrow_back Späť na výsledky
ATC: A16AX04 SE Typ: O

Orfadin 4 mg/ml perorálna suspenzia

science Látka: Nitizinón medication_liquid Sila: 4 mg package_2 Balenie: 90 ml
Doplatok pacienta 0,00 € (0,00 € / ml)
Poisťovňa hradí 1 417,41 €
Ceny platné od: 1.7.2026
warning

Indikačné obmedzenie

ind.obm.,ZP

info

Dôležité: Uvedené obmedzenia sú oficiálnymi textami, ktoré určuje MZ SR. O preskripcii lieku a vhodnosti alternatívy rozhoduje výlučne váš lekár na základe vášho zdravotného stavu.

show_chart

Vývoj doplatku

Doplatok od 1/2026 zostal nezmenený.

Mesiac Doplatok Zmena
1/2026 0,00 €
2/2026 0,00 € bez zmeny
4/2026 0,00 € bez zmeny
5/2026 0,00 € bez zmeny
6/2026 0,00 € bez zmeny
7/2026 0,00 € bez zmeny

verified Orfadin 4 mg/ml perorálna suspenzia je najlacnejšou možnosťou vo svojej skupine.

Ostatné alternatívy (iná sila / balenie)

Často kladené otázky k lieku Orfadin 4 mg/ml perorálna suspenzia

Je Orfadin 4 mg/ml perorálna suspenzia dostupný bez doplatku?

Áno, liek Orfadin 4 mg/ml perorálna suspenzia je plne hradený zdravotnou poisťovňou a je dostupný bez doplatku pacienta.

Aké sú alternatívy k Orfadin 4 mg/ml perorálna suspenzia?

K lieku Orfadin 4 mg/ml perorálna suspenzia evidujeme 7 alternatív s rovnakou účinnou látkou (Nitizinón). Prechod na výhodnejšiu alternatívu konzultujte so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Čo znamená doplatok pacienta?

Doplatok pacienta je suma, ktorú doplácate v lekárni z vlastného vrecka. Zvyšok ceny lieku prepláca vaša zdravotná poisťovňa. Výška doplatku sa môže meniť podľa aktuálnej kategorizácie Ministerstva zdravotníctva SR.

Aká je najlacnejšia náhrada za Orfadin 4 mg/ml perorálna suspenzia?

Najlacnejšou náhradou za Orfadin 4 mg/ml perorálna suspenzia s rovnakou účinnou látkou je Nitisinone Dipharma 20 mg s doplatkom 0,00 €. Orfadin 4 mg/ml perorálna suspenzia však už patrí medzi najlacnejšie možnosti vo svojej skupine.

Ceny a doplatky - Orfadin 4 mg/ml perorálna suspenzia a alternatívy
Názov lieku Účinná látka Doplatok pacienta Hradí poisťovňa
Orfadin 4 mg/ml perorálna suspenzia Nitizinón 0,00 € 1 417,41 €
Nitisinone Dipharma 20 mg Nitizinón 0,00 € 811,26 €
Nitisinone Dipharma 5 mg Nitizinón 0,00 € 206,90 €
Nitisinone Dipharma 10 mg Nitizinón 0,00 € 408,99 €
Orfadin 2 mg tvrdé kapsuly Nitizinón 0,00 € 328,12 €
Orfadin 5 mg tvrdé kapsuly Nitizinón 504,83 € 206,91 €
Orfadin 10 mg tvrdé kapsuly Nitizinón 902,83 € 408,99 €
Orfadin 20 mg tvrdé kapsuly Nitizinón 1 628,92 € 811,26 €