update Dáta aktualizované: 1. 7. 2026 Čo sa zmenilo?

arrow_back Späť na výsledky
ATC: J02AC01 AT Typ: 1G

Fluco Sandoz 50 mg

science Látka: Flukonazol medication_liquid Sila: 50 mg package_2 Balenie: 7 cps
Doplatok pacienta 1,55 € (0,22 € / cps)
Poisťovňa hradí 0,87 €
Ceny platné od: 1.7.2026
warning

Indikačné obmedzenie

ind.obm.

info

Dôležité: Uvedené obmedzenia sú oficiálnymi textami, ktoré určuje MZ SR. O preskripcii lieku a vhodnosti alternatívy rozhoduje výlučne váš lekár na základe vášho zdravotného stavu.

show_chart

Vývoj doplatku

Doplatok od 1/2026 zostal nezmenený.

Mesiac Doplatok Zmena
1/2026 1,55 €
2/2026 1,55 € bez zmeny
4/2026 1,55 € bez zmeny
5/2026 1,55 € bez zmeny
6/2026 1,55 € bez zmeny
7/2026 1,55 € bez zmeny
savings

Najlacnejšia náhrada za Fluco Sandoz 50 mg

Fluco Sandoz 150 mg s doplatkom 0,66 €.

trending_down ušetríte 0,89 €

Ostatné alternatívy (iná sila / balenie)

ŠÚKL: 25314 trending_up Doplatíte o +0,31 €

DIFLUCAN P.O.S. 40 mg/ml

plu por 1x24,4 g (fľ.HDPE+odm.lyžička alebo striekačka)

Doplatok 1,86 € 0,08 € / g
arrow_forward
ŠÚKL: 25313 trending_up Doplatíte o +1,76 €

DIFLUCAN P.O.S. 10 mg/ml

plu por 1x24,4 g (fľ.HDPE+odm.lyžička alebo striekačka)

Doplatok 3,31 € 0,14 € / g
arrow_forward
ŠÚKL: 92015 savings Ušetríte 0,89 €

Fluco Sandoz 150 mg

cps dur 4x150 mg (blis.PVC/PVDC/Al)

Doplatok 0,66 € 0,17 € / cps
arrow_forward
ŠÚKL: 14079 trending_up Doplatíte o +19,06 €

MYCOMAX 100

cps dur 28x100 mg (blis.PVC/PE/PVDC/Al)

Doplatok 20,61 € 0,74 € / cps
arrow_forward
ŠÚKL: 92006 trending_up Doplatíte o +19,06 €

Fluco Sandoz 100 mg

cps dur 28x100 mg (blis.PVC/PVDC/Al)

Doplatok 20,61 € 0,74 € / cps
arrow_forward
ŠÚKL: 67031 trending_up Doplatíte o +7,44 €

MEDOFLUCON 150 mg

cps dur 10x150 mg (blis.PVC/Al)

Doplatok 8,99 € 0,90 € / cps
arrow_forward
ŠÚKL: 92012 savings Ušetríte 0,58 €

Fluco Sandoz 150 mg

cps dur 1x150 mg (blis.PVC/PVDC/Al)

Doplatok 0,97 € 0,97 € / cps
arrow_forward
ŠÚKL: 34221 trending_up Doplatíte o +5,13 €

MYCOMAX 150

cps dur 3x150 mg (blis.PVC/PE/PVDC/Al)

Doplatok 6,68 € 2,23 € / cps
arrow_forward
ŠÚKL: 93860 trending_up Doplatíte o +0,84 €

DIFLUCAN 150 mg

cps dur 1x150 mg (blis.PVC/Al-priehľ.)

Doplatok 2,39 € 2,39 € / cps
arrow_forward
ŠÚKL: 96084 trending_up Doplatíte o +1,04 €

MEDOFLUCON 150 mg

cps dur 1x150 mg (blis.PVC/Al)

Doplatok 2,59 € 2,59 € / cps
arrow_forward
ŠÚKL: 14082 trending_up Doplatíte o +1,84 €

MYCOMAX 150

cps dur 1x150 mg (blis.PVC/PE/PVDC/Al)

Doplatok 3,39 € 3,39 € / cps
arrow_forward

Často kladené otázky k lieku Fluco Sandoz 50 mg

Je Fluco Sandoz 50 mg dostupný bez doplatku?

Nie, liek Fluco Sandoz 50 mg má stanovený doplatok pacienta vo výške 1,55 €.

Aké sú alternatívy k Fluco Sandoz 50 mg?

K lieku Fluco Sandoz 50 mg evidujeme 11 alternatív s rovnakou účinnou látkou (Flukonazol). Prechod na výhodnejšiu alternatívu konzultujte so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Čo znamená doplatok pacienta?

Doplatok pacienta je suma, ktorú doplácate v lekárni z vlastného vrecka. Zvyšok ceny lieku prepláca vaša zdravotná poisťovňa. Výška doplatku sa môže meniť podľa aktuálnej kategorizácie Ministerstva zdravotníctva SR.

Aká je najlacnejšia náhrada za Fluco Sandoz 50 mg?

Najlacnejšou náhradou za Fluco Sandoz 50 mg s rovnakou účinnou látkou je Fluco Sandoz 150 mg s doplatkom 0,66 €, čím oproti lieku Fluco Sandoz 50 mg ušetríte 0,89 €.

Ceny a doplatky - Fluco Sandoz 50 mg a alternatívy
Názov lieku Účinná látka Doplatok pacienta Hradí poisťovňa
Fluco Sandoz 50 mg Flukonazol 1,55 € 0,87 €
DIFLUCAN P.O.S. 40 mg/ml Flukonazol 1,86 € 35,25 €
DIFLUCAN P.O.S. 10 mg/ml Flukonazol 3,31 € 8,81 €
Fluco Sandoz 150 mg Flukonazol 0,66 € 1,98 €
MYCOMAX 100 Flukonazol 20,61 € 6,94 €
Fluco Sandoz 100 mg Flukonazol 20,61 € 6,94 €
MEDOFLUCON 150 mg Flukonazol 8,99 € 4,96 €
Fluco Sandoz 150 mg Flukonazol 0,97 € 0,50 €
MYCOMAX 150 Flukonazol 6,68 € 1,49 €
DIFLUCAN 150 mg Flukonazol 2,39 € 0,50 €
MEDOFLUCON 150 mg Flukonazol 2,59 € 0,50 €
MYCOMAX 150 Flukonazol 3,39 € 0,50 €